Przejdź do treści

Niedziela pełna wrażeń nie tyko dla seniorów, 27.07

W niedzielę 27.07 w ZPP w Ostromecku, przygotowaliśmy aż trzy atrakcje. Przede wszystkim odbył się wspaniały koncert z cyklu Muzyczne tarasy. Wystąpili: Monika Litwin–Dyngosz (mezzosopran), Wojciech Dyngosz (baryton), Wojciech Broczkowski (fortepian). W programie znalazły się przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej, m.in.: Usta milczą dusza śpiewa, Co się dzieje oszaleję, Gdybym był bogaczem, To świt to zmrok, Przetańczyć całą noc, słynna Habanera z opery Carmen i wiele innych.

Tego dnia zagrała również Orkiestra dęta z Perth!

Obydwa koncerty połączone były z Piknikiem (nie tylko) dla seniorów. Panowała świetna atmosfera. Deszcz próbował pokrzyżować nam plany, ale mu się nie udało.

Warto przypomnieć:

Monika Litwin-Dyngosz (mezzosopran) – urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (1997 r.). W 1999 r. założyła Agencję Artystyczną Otello, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej. Jako solistka współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową.

Wojciech Dyngosz (baryton). Na scenie operowej debiutował, będąc na I roku Akademii Muzycznej im F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Za swój prawdziwy debiut uważa występ w partii Pinga w operze Turandot G.Pucciniego na inauguracyjnym spektaklu III-go Bydgoskiego Festiwalu Operowego w IV 1996 roku. W tym samym roku ukończył, z wyróżnieniem, studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Macieja Witkiewicza. Od 1997 stale współpracuje z Operą Nova oraz z Filharmonią Pomorską. Od 1999 r. jest asystentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej, w klasie prof. Macieja Witkiewicza.

Orkiestra dęta Perthshire Brass Band to duży zespół o zróżnicowanym wieku i zdolnościach. Muzyków jest trzydziestu, w przedziale wiekowym do 12. do 72. lat! Orkiestra posiada dwóch dyrygentów świetnie ze sobą współpracujących. Rodzaj muzyki granej przez Perthshire Brass Band jest różnorodny. Grupa odtwarza muzykę filmową, piosenki pop, gra dzieła wielkich klasyków oraz tradycyjne utwory szkockie.