Przejdź do treści

Muzyczne tarasy: Krzysztof Filasiński (baryton) – koncert połączony z Piknikiem

Tłumy bydgoszczan uczestniczyły w kolejnym koncercie z cyklu Muzyczne tarasy. Nic dziwnego – artystą zaproszonym przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy był Krzysztof Filasiński, znakomity baryton, człowiek wielu talentów. Człowiek, o którym mówią jak o Twardowskim, że „śmieszy tumani, przestrasza” – porównuje Andrzej Gawroński. Artysta rozgrzał publiczność! Koncert połączony był z Piknikiem (nie tylko) dla seniorów; 13.07.2014, ZPP w Ostromecku. Zgromadziło się ponad 200 osób.

Na naszym facebooku Pałac w Ostromecku m.in. Edyta Starczewska napisała „Było fantastycznie Pan Filasiński jak zwykle pełen profesjonalizm i wyśmienite poczucie humoru. Szkoda, że następny koncert za rok. Panie tańczące w kręgu wyglądały wspaniale i zachwyciły jak zwykle tańcem”.

Mieliśmy też wiele innych, dobrych prezencji: „Pikniki nie tylko dla seniorów” organizowane są od trzech lat. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Przyciągają do Ostromecka setki widzów. Wielka w tym zasługa pracowników MCK, dyrektor Marzeny Matowskiej, Hanny Paruckiej oraz Andrzeja Gawrońskiego. Zabawa na świeżym powietrzu jak zwykle przyciągnęła do Ostromecka setki seniorów. Reprezentowane były wszystkie bydgoskie Uniwersytety Trzeciego Wieku. Wiele osób trafiło na imprezę przypadkowo. W czasie spaceru po parku pałacowym przyciągnęły ich dźwięki muzyki. Szczególne podziękowania należą się Krzysztofowi Filasińskiemu. Ten znakomity pieśniarz potrafi rozbawić nawet największych ponuraków. Po koncercie w jego wykonaniu były wspólne śpiewy, tańce w kręgu i zabawy na trawniku pałacowym. (http://infofordon.pl/20140713761/seniorzy-na-pikniku)