Przejdź do treści

MUZYCZNE TARASY: Beata Kraska

Beata Kraska – ma to do siebie, że występując na scenie oczarowuje publiczność, nie tylko urodą, ale wspaniałym głosem i dużym, jak na swoje lata, doświadczeniem konferansjerskim. Tak też było w niedzielę 19 lipca, podczas koncertu z cyklu MUZYCZNE TARASY.
Beata Kraska – urodzona w Rzeszowie. W 2009 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie, w klasie Śpiewu solowego prof. Stanisławy Mikołajczyk – Madej. W latach 2009-2011 zrealizowała studia stacjonarne I stopnia, w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Pedagogiczno – Artystycznym o kierunku Edukacja artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. W 2011 r. podjęła studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej
im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studiuje w klasie prof. Magdaleny Krzyńskiej. Swe umiejętności wokalno-aktorskie doskonaliła na licznych warsztatach. Często występowała w roli konferansjerki koncertów organizowanych przez bydgoską Akademię Muzyczną w Filharmonii Pomorskiej oraz Operze Nova.