Przejdź do treści

Mikołaj Mlonek (Debiut w Pałacu) & Kaja Papierska

Ostatni koncert przed wakacjami pt. „Od romantyzmu do współczesności” bardzo się publiczności spodobał. Było wiele braw. Wystąpił bardzo młody, utalentowany artysta – Mikołaj Mlonek (Debiut w Pałacu), akompaniament – Kaja Papierska, 28.06.2015, niedz., godz. 16.00, Pałac Stary.

Mikołaj Mlonek urodził się w 1991 r. w Warszawie. Swoją edukację muzyczną w zakresie gry na klarnecie rozpoczął w wieku 10 lat. Ukończył z wyróżnieniem PSM I st. im. G. Bacewicz w Warszawie pod kierunkiem prof. Krzysztofa Krajewskiego. Następnie w latach 2004- 2010 uczęszczał do PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie pod kierunkiem prof. Zenona Kitowskiego, którą ukończył także z wyróżnieniem. Od roku 2011 rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Mikołaj Mlonek uczestniczył w wielu warsztatach z zakresu gry na klarnecie, gry w orkiestrze, jak i gry w zespołach kameralnych. Obecnie kontynuuje studia II stopnia w Akademii Muzycznej im. F Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Poza grą na klarnecie interesuje się literaturą oraz grafiką.