Przejdź do treści

Mariusz Bogdanowicz Quartet w Pałacu (29.06)

W niedzielę, 29 czerwca odbyło się wiele koncertów rozpoczynających tegoroczne wakacje. W Myślęcinku trwał trzydniowy Otwieracz… W Pałacu Nowym w Ostromecku zagrał: Mariusz Bogdanowicz Quartet, w składzie: Mariusz Bogdanowicz – kontrabas, Adam Wendt – saksofony, Sebastian Frankiewicz – perkusja, Miłosz Wośko – fortepian. Była to równocześnie promocja płyty SYNTONIA, będącej kontynuacją poprzedniego projektu Mariusza Bogdanowicza – CONFITEOR.

Odbiorcom spodobała się muzyka kwartetu, na którą składają się kompozycje leadera. Warto dodać, że to muzyka bardzo osobista i zarazem komunikatywna, o wyeksponowanej melodyce, dużej przestrzeni i mocnym ładunku emocjonalnym. Pomimo, że obraca się w kręgu idiomu jazzowego, jest osadzona w kulturze europejskiej.

Syntonia (po grecku współbrzmienie) – w psychologii oznacza sposób odnoszenia się do ludzi, charakteryzujący się chęcią nawiązywania kontaktu emocjonalnego i poczuciem bliskości z nimi. Może dlatego koncert jakby połączył słuchaczy we wspólnej fascynacji.