Przejdź do treści

Małecka & Grudziński – Musicale świata

Okazuje się, że musicale wciąż zachwycają. Brawami na stojąco publiczność wyraziła uznanie dla doskonałych artystów Ludmiły Małeckiej i Artura Grudzińskiego, występujących w Pałacu Nowym 14.06.15. „The Best of Musical” tak brzmiał tytuł przedstawionego programu muzycznego łączącego muzykę, piosenkę, słowo, ładunek emocjonalny – w tym humor, miłość i smutek. Koncert stał się opowieścią o musicalach, które są wykonywane na całym świecie w różnych językach. Usłyszeliśmy najsłynniejsze przeboje z musicali: Les Miserables, Evita, Grease, Cabaret, Cats, Hair, Hallo Szpicbródka.

Ludmiła Małecka – aktorka scen muzycznych, przez wiele lat związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej, gdzie zagrała w spektaklach: Jesus Christ Superstar, Hair, Evita, Wichrowe Wzgórza, Atlantis – rola Adaleny, Scrooge – Izabela,Ania z Zielonego Wzgórza – Ania, Sceny Miłosne dla dorosłych, Dracula, Na Szkle Malowane w reżyserii Krystyny Jandy – rola Anioła, Męski Punkt Widzenia, Sceny Miłosne dla Dorosłych, Chicago i inne.

Artur Grudziński – pianista, kompozytor i aranżer. Muzyk w orkiestrze Teatru Roma i Teatru Muzycznego w Gdyni. Uczestniczył m.in. w spektaklach: Grease, Piotruś Pan, Miss Saigon, Cats czy Szafa.