Przejdź do treści

Maja Babyszka – 15-latka wygrywa z dorosłymi, ZPP

Maja Babyszka wystąpiła w ramach akcji Ferie w Pałacu, podczas koncertu dla dzieci i młodzieży, pn. W samo południe; 17.02.2015, wt., godz. 12.00, Pałac Nowy w Ostromecku.

Młoda artysta jest wychowanką prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Uczy się w Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy; jest uczennicą Klasy Talentów. Dziewczynka może poszczycić się imponującymi, jak na swój wiek, sukcesami, których lista zajmuje… 4 strony. Podczas rozmowy z Alicją Dużyk (Pracownia Pałacowa) młoda artystka opowiedziała o swojej muzycznej pasji i planach na przyszłość. Co ciekawe, Maja trzykrotnie została laureatką koncertów finałowych na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych dla dorosłych w Chodzieży. Była ponadto najmłodszym uczestnikiem w kilkudziesięcioletniej historii tych Warsztatów. Obecnie przygotowuje się do bardzo prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Międzynarodowego w Cleveland (USA) oraz eliminacji do warsztatów muzycznych w Calgary w Kanadzie.

Jak dowiedzieliśmy się, oprócz muzyki klasycznej Maja Babyszka interesuje się jazzem i od pięciu lat zgłębia zawiłości improwizacji jazzowej pod okiem prof. Karola Szymanowskiego. Uczestniczyła w licznych festiwalach jazowych i bluesowych, polskich i międzynarodowych. Kilkukrotnie wystąpiła z własnymi koncertami jazzowymi.

Występ Mai Babyszki poprzedzi także Koncert dla Pań z okazji Dnia Kobiet – recital Michała Szymanowskiego; 8.03.2015, niedz., godz.16.00, Pałac Nowy, wstęp 10 zł (a dla pań wstęp wolny). Zapraszamy!