Przejdź do treści

Lekcje integracyjne 9 LO w Pałacu Starym

Tradycyjnie we wrześniu gościliśmy uczniów z 9 Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Ciekawe zajęcia w pałacowych przestrzeniach organizuje pedagog Hanna Błażejewicz. Uczniowie poznają się bliżej podczas różnych zajęć integracyjnych, zwiedzają ZPP w Ostromecku. Równocześnie Pracownia Pałacowa organizuje „spotkania z ciekawym człowiekiem”, odbywające się w luźnej, co nie znaczy nieedukacyjnej formule.
W tym roku, w czwartek 17 września zaprosiliśmy botanik dr Krystynę Stepczyńską-Szymczak, która pracując w Katedrze Botaniki i Ekologii Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy, przez ponad 30 lat przekazywała studentom wiedzę botaniczną i uświadamiała im, jak często bezwiednie chodzą po… jedzeniu. Obecnie specjalizuje się w dziedzinie, którą sama nazwała „botanika kulinarna” i w ramach autorskiego projektu Akademia Natura, prowadzi wykłady i warsztaty w trenie.
W piątek w „rejs po Brdzie” zabrał bardzo liczną młodzież Adam Gajewski z MCK, zajmujący się Barką Lemara, autor programu telewizyjnego pt. „Wehikuł czasu”, poświęconego naukowcom, artystom i działaczom związanym z Kujawami i Pomorzem.

zdjęcia: Alicja Dużyk