Przejdź do treści

KWARTLUDIUM W KRAINIE CZARÓW

CZYLI CO JEST PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA – to intrygujący koncert interaktywny z elementami warsztatowymi dla dzieci w wieku 4-12 lat, który odbył się w Pałacu Starym w Ostromecku, w niedzielę 7.12. Organizatorami tego wydarzenia byli: Fundacja Nowa Sztuka Wet Music i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
KWARTLUDIUM tworzą: Dagna Sadkowska, skrzypce, Michał Górczyński, klarnet, klarnet basowy, Paweł Nowicki, perkusja, Piotr Nowicki, fortepian.
Dzieci w krainie muzycznych czarów spotkały niezwykłą muzykę napisaną przez współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych. Razem z artystami przeszły na drugą stronę lustra – w świat inspiracji i wyobraźni twórców muzyki. Posłuchały fragmentów utworów śledząc ruchy planet, chodząc po piasku, zaglądając w sekretny świat dzieciństwa kompozytorów, jak do zaczarowanego pudełeczka.
Zespół wykonał kompozycje następujących kompozytorów: Eduardo Moguillansky, Aleksandra Gryka, Sławomir Wojciechowski, Dariusz Przybylski, Denis Bosse, Denis Pousseur, Matthias Ockert, Arne Sanders, Luis Andriessen.To oryginalne spotkanie muzyczne dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu New Music New Audiences UE.