Przejdź do treści

Kolory struny emocji: ZIELONY 21.01.2017

Kolory struny emocji – to nowy cykl koncertowy w pracowni na strychu, w Pałacu Nowym w Ostromecku. Koncerty odbywają się pod hasłem Pleszyński & ULTRAMARYNA (a każde ze spotkań ma swoją barwę). 3 grudnia 2016 r. dominowała ultramaryna, zielony to ostatni koncert 21 stycznia 2017. Zapraszamy z kolei: 18.02.2017, sob., o godz. 18.00, wstęp wolny: Kolory struny emocji: ŻÓŁTY…

Kolory pobudzają emocje i myśli….Podobne właściwości posiada dźwięk….. barwy i dźwięki wzbudzają w nas struny emocji….. smutek….. miłość….. przyjaźń….. lęk….. uczmy się grać na strunach życia i śmierci…… ciała….. intuicji….. radości….. wolności….. nostalgii….. budujmy siebie prawdziwego….. czującego….. świadomego…..

Grzegorz Pleszyński – Mieszka w dwóch miastach na „B”: Bydgoszczy i Berlinie. Eksperymentuje ze sztuką wizualną i dźwiękiem. Dźwięki wydobywa z 2 trąbek, skonstruowanych z węży paliwowych, lejka kuchennego i ustników. W jego grze doszukać się można głosów dzikich zwierząt. Inspirują go także odgłosy okrętów kotwiczących w zatokach, nocne stalownie oraz ruchliwe skrzyżowania. Posługuje się często obrazami i video aby tworzyć dźwięk. Współpracował z wieloma artystami, m.in: Ann Noel, Olga Szwajgier, Jon Dobie, Ryszard Waśko, Markus Mussinghof, Zdzisław Piernik, Artur Maćkowiak, Sławek Janicki, Jerzy Mazzoll, Sław Szudrowicz, Kuba Janicki, Rafał Gorzycki.