Przejdź do treści

Jak to Szwed pod Ostromeckiem.. (dzień 1, 2 – walki)

W ostatni weekend 16 i 17.08 miała miejsce w Ostromecku, już po raz trzeci ogromna impreza historyczna, pn. „Jak to Szwed pod Bydgoszczą wojował”. Wobec najeźdźców oporem stanęli odważni szlachcice z grupy rekonstruktorów Sarmackie Dziedzictwo.

W poprzedniej fotogalerii zobaczyli Państwo życie obozowe. Teraz prezentujemy zdjęcia nie dla osób o słabych nerwach… To przede wszytki dwie bitwy:

– Inscenizacja zajęcia Ostromecka – Pałacu Dorpowskich (16.08)

– Bitwa polsko- szwedzka o ujście Wisły i Brdy 1656 r. (17.08)

Sarmackie Dziedzictwo to grupa pasjonatów, którzy wykorzystując własną wiedzę i doświadczenie, pragnie popularyzować wiedzę na temat naszej wspólnej historii poprzez działania edukacyjne i komercyjne. „Ożywiamy barwną kulturę w sposób namacalny i łatwo dostępny dla ogółu odbiorców. Historię przez nas odtwarzana ma nie tylko nauczać, ale, przede wszystkim, budować poczucie tożsamości, narodowego kolorytu, bawić rubasznym językiem i biesiadnym klimatem XVII stulecia. Zapraszamy Was w burzliwe czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów! Spotkacie tam postaci znane z lektury Sienkiewicza, pełnych fantazji polskich Sobiepanów, wymuskanych zachodnich kawalerów, dzikich Tatarów, orientalnych przybyszów z Turcji.” (fragment ze strony grupy).

Pracownicy Zespołu Pałacowo Parkowego w Ostromecku dziękują grupie Sarmackie Dziedzictwo za współpracę i tak barwne wspomnienie naszej przeszłości, a wszystkim przybyłym – za obecność!