Przejdź do treści

In memoriam – koncert i wernisaż wystawy J. Puciaty

Okazuje się, że w szczególnym czasie zadumy, który implikuje Dzień Wszystkich Świętych, potrafimy wyjść poza własne doznania i uczcić cześć artystów, działaczy społecznych, ludzi, którzy wiele poświęcili dla miasta, w którym żyjemy. W niedzielę 2 listopada br., w ZPP w Ostromecku mieliśmy pełną salę gości, którzy przybyli na koncert tria jazzowego: Grzegorz Nadolny, Piotr Biskupski i Adam Lemańczyk, pt. „In memoriam” oraz wernisaż wystawy Jerzego Puciaty „PUCIATA – in memoriam…”. Dziękujemy!

Koncert tria jazzowego był wspaniały, nastrojowy. Zespół ten tworzą muzycy, którzy współpracują ze sobą w różnych konfiguracjach. Jako niezależne trio jednakże zagrali ze sobą po raz pierwszy i zachwycili odbiorców. Artystów łączy Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Muzyka zespołu to jazzowy mainstream poparty kompetencją i wirtuozerią wykonawców. To kompilacja praktyki i energii doświadczonych muzyków z wigorem i witalnością młodości, gdzie sprawność wykonawcza może imponować, ale nie jest wartością samą w sobie.

Po koncercie zaprosiliśmy gości na prelekcję Elżbiety Kantorek poświęconą bydgoskim artystom, którzy odeszli. Później zgromadzeni przeszli do Pałacu Starego, gdzie na drugim piętrze miało miejsce otwarcie wystawy Jerzego Puciaty (Wilno 1933- Bydgoszcz 2014), jednego z najbardziej uznanych bydgoskich malarzy, prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków, ZPAP. Córka, rodzina, przyjaciele oraz ludzie, którzy podziwiali Mistrza zebrali się razem, aby wspomnieć tego wspaniałego, odważnego człowieka. I pamiętać…

Wystawa Jerzego Puciaty będzie czynna do końca lutego 2015 roku. Wspaniale wkomponowała się w pałacowe wnętrza. Zapraszamy codziennie, w godz. 10-16.00, weekendy 11-16.00.

Zdjęcia Dariusz Gackowski +