Przejdź do treści

II Artystyczna Podróż z Towarzystwem Polsko-Niemieckim

W czwartek 17 lipca w Ostromecku spotkali się członkowie i sympatycy Towarzystwa Polsko-Niemieckiego. Program spotkania był niezwykle atrakcyjny. Koncert Big Bandu z Mroczy, wernisaż wystawy artystów z Niemiec i Polski okolicznościowe referaty i wreszcie koncert „The Echoes Project” w którym na gitarze gra… konsul honorowy Niemiec Jarosław Kuropatwiński. Świetne, niezapomniane popołudnie i wieczór w pięknych okolicznościach ostromeckiej przyrody. Do zobaczenia za rok!
Poniżej pełen program tej bogatej imprezy:
17.00 – 17.30 na powitanie wystąpią zespoły:
– „Big – Band” z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy
– „The Cord” z Mroczy
17.40 powitanie gości – Danuta Szczepaniak – Kucik
– otwarcie wystawy prac artystów: prezes TPN w Bydgoszczy, Justyny Jułgi (Bydgoszcz), Grete Piat (Mannheim), Jutty Gerdes (Lindern), Roswithy Kluge (Drezno) oraz prac z konkursu plastyczno – fotograficznego uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów
– wręczenie nagród
18.40 referaty: „Europejskie spotkania z kulturą” – Volmar Grigull, „Rody ostromeckie” Józefina Szlenkier
20.00 koncert finałowy – wystąpi zespół „The Echoes Project” z udziałem Konsula Honorowego Niemiec dra Jarosława Kuropatwińskiego, www.echoesproject.pl. W trakcie tego koncertu zaprezentowany zostanie istotny fragment muzycznej warstwy projektu: Bydgoszcz THE WALL Show. (Zdjęcia tego zespołu Grzegorz Perlik; dziękujemy)