Przejdź do treści

Gdzieś w świecie…, gdzieś w Ostromecku, 22.06

A właściwie na najwyższym piętrze Pałacu Starego w Ostromecku, podczas I Ostromeckiego Pikniku Folkowego, 22.06 odbył się wernisaż wystawy Grzegorza Kargóla, pt. Gdzieś w świecie…

– „Wiedzeni potrzebą przekraczania znanych horyzontów. Podczas wędrówek, dalszych i bliższych, napotykamy TAJEMNICĘ. Tajemnicę zaklętą w historii, w wyniosłych zabytkach, w zapierającej dech w piersiach przyrodzie i przede wszystkim w napotykanych ludziach. Trudno „ją” pojąć, ale można spróbować uchwycić, w nieraz obłędnie barwnych kadrach, ukazujących tak nieprzeniknioną mentalność, tak fascynującą kulturę, tak bardzo odmienny świat. I nie można tego dokonać inaczej, niż ukazując ludzi bez maski, bez pozy, naturalnie wkomponowanych w otoczenie, w sytuacjach codziennego życia.

Pragnę zaprosić Państwa na wystawę fotografii z moich podróży do Indii, Egiptu, Armenii… Mam nadzieję, że poprze te kadry, uda mi się przekazać swój autentyczny zachwyt człowiekiem oraz światem, w którym żyje” – podkreślał G. Kargól.

Wystawę będzie można oglądać codziennie w czasie otwarcia Pałacu Starego w Ostromecku: 10-16.00 (pon.-pt.) oraz 11-18.00 (sob., niedz.), wstęp wolny.