Przejdź do treści

Fortepiany z przeszłością w Ostromecku 25.06.2017

„Fortepiany z przeszłością” to tytuł wystawy prezentującej najpiękniejsze zdjęcia wykonane podczas prac nad projektem Fortepian w zbiorach polskich Waldemara Kielichowskiego. Wernisaż odbył się 25 czerwca br., zdjęcia można oglądać do połowy września w saloniku 116.

„Wystawa ukazuje to, co kryje się pod skrzynią fortepianu – mechanizmy instrumentów budowane z niemal zegarmistrzowską precyzją, pięknie zdobione ramy, szlachetnie profilowane klawisze, fortepiany rozebrane na części i zawarte w nich zaskakujące urządzenia, wnikliwe oko dojrzy także ślady niechcianych lokatorów w obiektach, które w przeszłości nie miały dostępu do prawidłowej opieki konserwatora”. (Agata Mierzejewska)

Ostromecka odsłona jest czwartą ekspozycją tej unikatowej wystawy. Wcześniej zdjęcia prezentujące m.in. Fortepiany i Pianina ze zbiorów Andrzeja Szwalnego można było zobaczyć w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie, Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, a także w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Zapraszamy!

Zdjęcia z wernisażu Agnieszka Szczutkowska