Przejdź do treści

Bluesowe Szlaki i Bydgoszcz – ogród 24.04.2016

Pełen energii bluesowy koncert odbył się w niedzielę 24 kwietnia br. w Pałacu Nowym na strychu. Wystąpili: Jacek Herzberg – gitara akustyczna i rezofoniczna, harmonijka, kazoo, śpiew oraz Andrzej Talaśka – gitara akustyczna, śpiew.
Koncert „Bluesowe Szlaki” w wykonaniu bydgoskich bluesmanów Andrzeja Talaśki i Jacka Herzberga był muzyczną podróżą do magicznych czasów narodzin bluesa. Razem z muzykami Blues Duo przenieśliśmy się do źródeł tej muzyki i odwiedziliśmy charakterystyczne dla bluesa miejsca, takie jak Delta Mississippi czy Chicago. Zróżnicowany program koncertu ukazał bogactwo odmian i stylów bluesa oraz jego wpływ na rozwój innych gatunków muzyki, jak np. rock’n’roll.
Po koncercie, tym razem w winiarni, miała miejsce promocja
Promocja książki prof. Janusza Kutty, pt. „Miasto – ogród z dziejów zieleni miejskiej w Bydgoszczy”. Autor podkreślił w niej m.in. fakt, że Bydgoszcz posiada szczególne walory leżąc między lasami „by nie powiedzieć mocniej – między puszczami w wyjątkowo pięknym i dogodnym miejscu nad rzeką Brdą, która nadaje jej dodatkowy koloryt. Mamy się czym pochwalić. Jest to zielone miasto.” […] W bogato ilustrowanej pozycji nie mogło zabraknąć historii ostromeckiego parku zaprojektowanego przez światowej sławy architekta krajobrazu doby klasycyzmu – Petera Josepha Lenne.