Przejdź do treści

Bębnili, aż bolały łapki… (Ostromecko, 6.09)

Bardzo ciekawe warsztaty gry na zachodnioafrykańskich bębnach djembe odbyły się w Pałacu Starym, w sob. 6.09; prowadzenie: p. Ania i Przemysław Kubski, Wytwórnia Rytmu. Łącznie ok. 25 maluchów uczyło się grać, przez cały czas mając do dyspozycji bęben. Dzieciom bardzo chętnie pomagali rodzice. Podczas warsztatów okazało się, że grać można nawet na… własnym ciele. Można tańczyć przy bębnach, a grać mogą nawet prawdziwe maluszki.

Pracownia Pałacowa dziękuję Wytwórni Rytmu za tak praktyczne zajęcia, pełne pasji!

Warto przypomnieć, że Przemek Kubski (pseudonim artystyczny Przembas) już od najmłodszych lat interesował się muzyką. Pierwsze próby uderzania w bęben miały miejsce jeszcze w dzieciństwie, kiedy to za bęben robił stary odkurzacz. W 2006 roku miał uczestniczył w warsztatach djembe i dundun na etnofestiwalu w Malborku, prowadzonych przez jednego z najbardziej znanych polskich „djembefoli” – Wojtka Pęczka, lidera zespołu City Bum Bum w Łodzi. I tak się zaczęło. Przemek (Przembas) Kubski to właśnie wychowanek Zachodnioafrykańskiej Szkoły Rytmu City Bum Bum, w której zaczynał swoją bębniarską karierę. Umiejętność gry i doświadczenie zawdzięcza także takim gwiazdom muzyki afrykańskiej jak m.in.: Sylwia Walczak, Seckou Keita, Namory Keita, Adama Bilorou Dembele. Od kilku lat prowadzi warsztaty gry na djembe i dundun zarówno w kraju jak i na świecie oraz bierze udział w różnego rodzaju imprezach z tym związanych. Od 2013 r. jest także członkiem zespołu tanecznego „Pamao Bohemian Tribe”.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Kolorowa jesień w Ostromecku – warsztaty dla rodzin z dziećmi. Kolejne za ponad miesiąc 18.10. Tym razem na warsztat wjedzie dynia, ale o tym na pewno Państwa jeszcze powiadomimy…

Fot. Alicja Dużyk