Przejdź do treści

Autorskie piosenki poświątecznie, 27.01.2018

W sobotę 27 stycznia, w Pałacu Nowym wystąpił znakomity duet: Marzena Nowakowska (śpiew, gitara, teksty) & Wojtek Lachowski (gitara). To poetycko-muzyczne prowadziła Krystyna Berndt. W trakcie obejrzeliśmy jej fotografie oraz Andrzeja Pożogi.

Jak zapowiadała prowadząca – spotkaliśmy się przy piosenkach, kolędach, pastorałkach, wierszach wspomnieniach, przeźroczach. Cieszyliśmy się niepowtarzalnym urokiem zimy, a także aurą polskich zwyczajów od Adwentu, aż do Matki Boskiej Gromnicznej.

Marzena Nowakowska – bydgoski bard w spódnicy. Pisze i komponuje piosenki z kręgu poezji śpiewanej. Laureatka ogólnopolskich festiwali piosenek autorskich, studenckich i turystycznych, tj. Nocnik, Danielka, Bakcynalia czy Natchnieni Bieszczadem. Jej teksty nagradzano i wyróżniano m.in. na Bazunie, Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie czy w Konkursie Poetyckim o Kwiat Polany. Ma na koncie bezcenne Nagrody Publiczności na: OTGPS w Szklarskiej Porębie 2014, OPPT Danielka 2014 i Nocnym Śpiewaniu na Zamku w Radzyniu Chełmińskim 2015.

Wojtek Lachowski – wirtuoz gitary, muzyk z dużym doświadczeniem, nagrał kilka płyt, ma na swoim koncie liczne nagrody.

Równocześnie 27.01.2018 w Pałacu Starym, na odrestaurowanym fortepianie Krall & Seidler należącym niegdyś do kompozytora Zygmunta Noskowskiego, zagrała Aleksandra Moliszewska.