Przejdź do treści

Arte Con Brio & Katarzyna Jaracz zachwycili…

Letni cykl, pt. Muzyczne tarasy zakończył wspaniały koncert Arte Con Brio z solistką Katarzyną Jaracz, 31.08.2014. Muzycy wystąpili wyjątkowo, ze względów pogodowych w sali Pałacu Starego i de facto zostali otoczeni publicznością, słuchającą ich pięknej muzyki na sali balowej, korytarzu i tarasach pałacowych.
Kwartet Smyczkowy tworzą: Krystyna Prystasz – I skrzypce, Grzegorz Kujawa – II skrzypce, Mirosław Przybył – altówka, Agata Jarecka – wiolonczela.
Kwartet Smyczkowy Biura Koncertowego Arte Con Brio od lat skupia artystów, których łączy pasja do sztuki oraz chęć wspólnego tworzenia. Indywidualne doświadczenia i inspiracje muzyczne wykonawców spod znaku Arte Con Brio zdobyte dzięki występom solowym, jak i współpracy z wieloma zespołami, orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w kraju i za granicą, tworzą wysoki poziom artystyczny. W repertuarze znajdują się utwory klasyczne, kościelne, operowe, operetkowe, jak i przeboje musicalowe, filmowe, jazzowe a także rozrywkowe.
Katarzyna Jaracz (sopran) to dyplomantka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego dr hab. Małgorzaty Greli. W roku 2012 ukończyła studia licencjackie na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Hanny Michalak. Swe umiejętności wokalne doskonaliła podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Urszulę Kryger, Maję Nosowską, Olgę Pasiecznik, Marka Rzepkę. Prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie Polski. Można ją było usłyszeć m.in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Teatrze Horzycy i Dworze Artusa w Toruniu czy podczas Wawer Music Festiwal w Warszawie. W 2012 roku zadebiutowała na deskach Opery NOVA partią Elisetty w „Potajemnym małżeństwie” D. Cimarosy. Regularnie współpracuje z zespołem muzyki dawnej Illo Tempore.