Przejdź do treści

Agnieszka Olszewska & A. Wdziękońska 21.08.2016

W niedzielę 21 sierpnia, w ramach cyklu Muzyczne Tarasy w ZPP w Ostromecku wystąpił znakomity duet Agnieszka Olszewska (sopran) & Adriana Wdziękońska (fortepian). Koncert wzbudził wiele emocji.

Agnieszka Olszewska (sopran) ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie prof. Ireny Maculewicz-Żejmo. Współpracuje z zespołami kameralnymi, chórami oraz Filharmoniami z Bydgoszczy, Koszalina, czy Płocka, z Inowrocławską Orkiestrą Promenadową, a także z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Przez wiele lat występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich, z którą to nagrała program TV „Miłość Ci wszystko wybaczy” o życiu Hanki Ordonówny śpiewając Jej największe przeboje. Jest cenionym pedagogiem śpiewu współpracuje z wieloma szkołami i instytucjami kultury.

Adriana Wdziękońska – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w której ukończyła z wyróżnieniem dwa kierunki uzyskując tytuł – magistra sztuki muzycznej. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne. Ukończyła wiele kursów i seminariów związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki. Interesuje się psychologią muzyki oraz psychologią rozwojową. Prowadzi cieszące się dużym zainteresowaniem audycje muzyczne dla dzieci. Poprowadziła także dwadzieścia pierwszych „Poranków Muzycznych” realizowanych przez Akademię Muzyczną.