Przejdź do treści
16 maja, 2021

ESKAPADA – Poznaj swój region z przewodnikiem. Nie zabraknie ZPP

ESKAPADA - Poznaj swój region z przewodnikiem

Pałace Ostromecko biorą udział w akcji ESKAPADA. To ponad 100 wycieczek, warsztatów, prelekcji, questów i rajdów pieszych i rowerowych po znanych i nieznanych zakątkach województwa.

Sekcja Dziedzictwa Kulturowego i Lokalnego ZPP Ostromecko bierze udział w akcji ESKAPADA – Poznaj swój region z przewodnikiem, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Wydział Turystyki, Departament Sportu i Turystyki.

Proponujemy zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego Zespołu Pałacowo – Parkowego w Ostromecku, w tym dwóch pałaców z XVIII w. i XIX w., ogrodów oraz parku. Na uwagę zasługuje Kolekcja Zabytkowych Fortepianów i Pianin Andrzeja Szwalbego w Pałacu Starym oraz Skład Sommerfelda prezentujący bydgoskie instrumenty, w Pałacu Nowym.

29-30 maja 2021, zapraszamy w sobotę i w niedzielę o godz.: 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00. Odbędą się cztery tury zwiedzania ZPP z przewodnikiem. Zapraszamy na stronę

Ogrody Pałacu Nowego

Turystyczna eskapada po Kujawach i Pomorzu

Ponad 100 wycieczek, warsztatów, prelekcji, questów i rajdów pieszych i rowerowych po znanych i nieznanych zakątkach województwa, będzie dostępnych za darmo przez najbliższy weekend. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego po raz siódmy przeprowadzi akcję „Poznaj swój region z przewodnikiem”, tym razem z nowym słowem – ESKAPADA – w nazwie. Będzie bezpiecznie, atrakcyjnie.

Województwo kujawsko-pomorskie jest pełne niezwykłych miejsc do odkrycia. By znaleźć jego największe skarby trzeba jednak mieć dobrego przewodnika. Gospodarzami akcji ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem, która odbędzie się w dniach 29-30 maja br., jest ponad 60 organizacji z całego województwa. Dzięki nim powstała bogata oferta wycieczek po regionie. Przewodnicy przygotowali prawdziwe szlagiery, jak Tucholski Park Krajobrazowy i kanał Brdy, a także zupełnie nowe, premierowe atrakcje, jak zwiedzanie pałacu w Ostromecku. Eskapada to co roku nowe pomysły na poznawanie regionu – w tej edycji między innymi będzie nocne zwiedzanie Torunia z Domem Legend, rajdy rowerowe do dworów i folwarków w Brześciu Kujawskim i osady Askaukalis oraz gra terenowa „szlakiem pałuckich skarbów”.

Salon Schinkla
Salon Schinkla

– Województwo kujawsko-pomorskie jest konstelacją dobrych miejsc. Podczas Eskapady dotrzemy do jej najjaśniejszych gwiazd. Zabiorą nas do nich przewodnicy, którzy znają region, jak nikt inny. To mistrzowie ceremonii odkrywający przed nami tajemnice Kujaw i Pomorza. Dzięki nim nie tylko zobaczymy nowe miejsca, ale i usłyszymy wyjątkowe opowieści mówi Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

W tym roku wydarzenie otrzymało nową nazwę – ESKAPADA – które podkreśla jego wyjątkowy charakter. To obecnie jedna z największych w Polsce imprez, promujących turystykę regionalną, ale przede wszystkim spotkanie osób ciekawych świata i ceniących sobie lokalne odkrycia. Uczestnicy akcji są gotowi wyrwać się z codziennej rutyny i wyruszyć w drogę. Eskapada to radosna wyprawa w nieznane!

Tegoroczna ESKAPADA ma szczególny wymiar, bo wszyscy jesteśmy już zmęczeni zamknięciem i ograniczeniami w podróżowaniu. Dlatego sprawimy, że będzie można bezpiecznie wyrwać się z domu – ESKAPADA to lokalne wycieczki, w małych grupach pod okiem doświadczonych przewodników.

Koordynatorem akcji jest Urząd Marszałkowski, a jego partnerami są Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, a także organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie oraz przedsiębiorstwa z terenu całego regionu.

Jak się zapisać? Zapraszamy na stronę Organizatora

Jeśli chcą Państwo wziąć udział w wybranych wydarzeniach, trzeba zapisać się na nie za pomocą formularza na tej stronie. Kliknij w duży czerwony przycisk „Zapisz się”. Pamiętaj, że liczba miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona, a zapisy trwają od 20 maja od godz. 9.00 do piątku 28 maja br. Do godz. 21:00.